malarstwo i Ty - sztuka z bliska

®

Witam serdecznie! Informację o moim wykształceniu, a więc uzasadnienie mojego świadczenia „usług edukacyjnych w zakresie kultury i sztuki w tym malarstwa” można znaleźć najszybciej na podstronie kwalifikacje, natomiast dane dotyczące mojej działalności gospodarczej można przeczytać na przykład na podstronie oferta

Flaga Szwecji Flaga Francji Flaga Polski

Rozmaitości: Rozumiem to tak, a Ty?Rozmaitości: nasze eko

Sprzeciw plastikom

Nie wiem po co tego tyle, Ty wiesz?

Ale co zrobić, żeby ich, tych plastików, było mniej? Zacząć od siebie. Ale jak? A tak: zamów u mnie lnianą torbę. Uszyję dla Ciebie. Przyda się nie tylko na zakupy, ale też na poważniejsze wyjście, np. na uczelnię. Nie musisz czekać, aż się uporam z moją nową stroną www.len.malarstwoity.pl. Mam nawet zachętę dla Ciebie do tego zakupu: takich toreb trzeba zamówić od razu 2 sztuki (jedną dla siebie), a drugą na prezent, świetnie się noszą, świetnie piorą, bo można je nawet wygotować i doskonale wyglądają. Wiem co mówię. Cena jednej: 45 zł brutto, format w sam raz (w przesyłce pobraniowej, więc trzeba uwzględnić jeszcze koszty wysyłki).

Jak zamówić? Napisz list na adres, który znajdziesz klikając na to słówko list. Nie zapomnij podać swojego adresu.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek, kup gdziekolwiek za kilkanaście złotych torbę z bawełny. Nie czekaj aż moje artystyczne lny stanieją, bo nie mają jak. Poza tym potem będzie Ci dużo trudniej zmienić nawyki. W temacie zmiany nawyków dziś jest zazwyczaj łatwiej niż jutro. Jeśli działają spalarnie (to jest powód do radości), to można z nich korzystać nie w ten sposób, że się znów przestajemy plastikiem przejmować, ale tak, żeby bezboleśnie, czyli zanim jeszcze nie jest za późno (jeszcze nie dusimy się na skalę globalną, a tylko gdzieniegdzie i to przez krótki czas) dać do spalenia to co trzeba spalać w tego typu warunkach, żeby właśnie powstrzymać efekt cieplarniany, a nauczyć się wybierać i korzystać (kupować, używać) z tego co dla środowiska nie tylko jest jakby obojętne (wydaje się, że jest dobre przez to, że nie przynosi szkody), ale też bardzo korzystne (jest dobre, bo polepsza). Przykład: warto kupować trykoty z czystej bawełny, czyli nawet bez elastanu i na dodatek szyte nićmi też z bawełny, a nie z poliestru, ponieważ jak się już je zużyje, czyli jak się już nie będą nadawały nawet do tego, żeby je podrzeć na szmatki, można je będzie wrzucić do kompostownika. W najgorszej sytuacji zamów u mnie 10 toreb bawełnianych po 25 zł brutto za sztukę (taniej się nie da przy takiej małej skali produkcji). Ze względu na ekologię zrealizuję także takie zamówienie.

1 września 2015

Nawet na prezent nie kupuj książek w twardej okładce, jeśli jest wybór, a coraz częściej bywa, że jest. Spróbuj chociaż od czasu do czasu zapytać w księgarniach czy mają książki z okładkami bez powłoki plastikowej (okładki moich książek, ponieważ są drukowane na drukarce laserowej nie mają takiej powłoki). Aby wykonać taką książkę jak ja wykonuję, wystarczy sprawić sobie porządny zszywacz do dużej ilości kartek, zszywki, linijkę, podkład drewniany, którego nie szkoda i nożyk do przycinania krawędzi. Grzbiet obklejam używając do tego taśmy klejącej dwustronnej (to jest jedyne klejenie w moich książkach). Zawartość drukuję na formacie A4. Z folii stretch, której używałam do pakowania, właśnie postanowiłam zrezygnować.

2 września 2015

Siwe włosy czasem faktycznie wyglądają źle, ale bywa, że tylko przez jakiś czas. Kiedy? Np. wtedy, gdy jest ich bardzo mało lub gdy pojawiają się zaraz po trzydziestce. Ale też nie każdy z małą ilością siwych włosów lub kto osiwiał zaraz po trzydziestce wygląda źle. Tylko niektórzy. Poza tym to jest też kwestia społecznej akceptacji. Zdarza mi się oglądnąć za kobietą dojrzałą z naturalnie siwymi włosami, ponieważ tak pięknie wygląda. Farbowanie włosów to większy popyt na plastiki: tuby z farbą, specjalny szampon, specjalna odżywka, specjalny balsam na uszkodzone włosy, znów fryzjer (może coś dobrą fryzurą poradzi na niezbyt udany kolor), znów tuby z farbą (może ten drugi odcień będzie korzystniejszy), ampułki do ratowania włosów przed ich obcięciem na całkiem krótko, znów fryzjer, ponieważ jednak te ampułki nie pomagają itd.

3 września 2015

Pomyśl, że to nie płyty CD, choć z plastiku, są największym plastikowym problemem naszych czasów, ale nie kupuj, a nawet nie bierz tych płyt, jeśli są w opakowaniu plastikowym. Poza tym nie denerwuj się. Plastik jest potrzebny. Chodzi tylko o to, aby zastąpić to co jest szkodliwe, a wcześniej człowiek sobie z tego nie zdawał sprawy, tym co biodegradowalne i służące dobru. Potrzeba czasu. Może nawet kilkunastu lat, aby było widać super efekt.

***

Myślę, że to co napisałam na całej tej stronie o malarstwie i o drugim człowieku w temacie sprzeciwu plastikom już wystarczy. Kierunek jest czytelny. Szanuję czas Internautów, więc z dniem dzisiejszym zakańczam pisanie na ten temat w tym miejscu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w poszukiwaniu nowych rozwiązań,

R.K.

Krótki utwór tekstowy:

O! „Kocham” Kraków, bo to nie grzech.

Krótka obrona magistrów sztuki:

Nie jest prawdą, że dobrzy malarze są dlatego dobrzy, że są pouszkadzani. To paskudne pomówienie. Niestety spotkałam się z tego typu zdaniem na temat twórców. Dlatego oburzona, oświadczam: żeby malować profesjonalnie trzeba mieć silne nerwy i bardzo dobry kontakt z własnymi emocjami. Kto nie ma, nie powinien się brać za ten zawód. Tzw. terapia sztuką to coś zupełnie innego. Zaświadczenie niech będzie potwierdzeniem, że byłam sprawdzić.

Krótka podpowiedź jak się regenerować, kiedy się maluje profesjonalnie:

Od czasu do czasu zaaplikować sobie szybkie chodzenie; od czasu do czasu wypić lampkę dobrego wina (dot. osób nieuzależnionych); od czasu do czasu dobrze się wyspać; od czasu do czasu zająć się rozumieniem tekstu, a nie obrazu; od czasu do czasu zrobić sobie opuszkami palców automasaż głowy.

Krótka aprobata dla malarzy malujących amatorsko:

Malarstwo malarzy amatorów jest mało świadome, ponieważ świadomość tego co się robi na podobraziu uzyskuje się w drodze przynajmniej kilkuletniego kształcenia akademickiego, ale niekoniecznie musi malarzowi zależeć na tej świadomości, więc można z całą pewnością wybrać dla siebie malarstwo amatorskie i może to być jak najbardziej świadomy wybór, a nie jakaś życiowa porażka. Malarze amatorzy mogą z powodzeniem sprzedawać swoje prace, ponieważ ich malarstwo jest łatwiejsze w odbiorze. Pozostają jednak w pewnego rodzaju ciemności twórczej, której nie mają malarze profesjonalni.

Krótki utwór tekstowy:

Nawrócenie to życie i zwycięstwo miłości, a drogą do tego zwycięstwa - miłosierdzie. Prawda, że prawda?

21 grudnia 2014 r.

© malarstwo i Ty Renata Kucharska, 2010-2018.