malarstwo i Ty - sztuka z bliska

®

Drogi Internauto! Jedyne co w życiu jest na pewno za darmo, to łaska Boża. Zazwyczaj więc komfort życia poprawiają te sytuacje, w których wiadomo jak i ile można lub trzeba zapłacić za dany produkt lub usługę. Dlatego jeśli moje strony i ich zawartość okażą się dla Ciebie przydatne, interesujące lub nawet jakoś potrzebne weź, proszę, pod uwagę, że tu jest dużo gratisów, czyli promocji. Mam nadzieję, że Cię to zachęci do zamówienia moich gwaszy. Nawet całej kolekcji. Informację o moich kwalifikacjach do świadczenia „usług edukacyjnych w zakresie kultury i sztuki w tym malarstwa” znajdziesz m. in. tu. Uprzejmie informuję, że akceptacja mojej strony oraz te treści, które niosą pomoc w ważnych życiowych sprawach (wiem z własnego doświadczenia, że czasem może pomóc jedno zdanie, choć nie sposób z całą pewnością przewidzieć komu które), nie mieszczą się w kategoriach komercyjnych, czyli nie są gratisem i nie są promocją mojej działalności gospodarczej.

Flaga Szwecji Flaga Francji Flaga Polski

Rozmaitości: Rozumiem to tak, a Ty?Rozmaitości: nasze eko

Opinie moich drogich Kursantów kursu realizowanego w pracowni

Kurs „Malarstwo i Ty - START” dostałam w prezencie od przyjaciół, którym najwyraźniej znudziło się już słuchanie o moim niespełnionym marzeniu. Poszłam na kurs pełna obaw o to, że moje amatorskie zapędy okażą się jedynie stratą czasu, nie tylko dla mnie, ale i dla prowadzącej zajęcia. Ku mojemu zdziwieniu, stało się inaczej. Pani Renata pokazała mi przede wszystkim od czego warto zacząć. Krok po kroku wprowadzała w podstawowe zagadnienia malarskie, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Zachęciła mnie do wypróbowania i sprawdzenia się w zupełnie nowych dla mnie technikach. Nauczyła innego spojrzenia na barwę, formę, kompozycję, czego dodatkową zaletą była również zmiana dotychczasowego sposobu patrzenia na powszechnie znane dzieła sztuki. Kurs to początkowo spora dawka emocji, która z każdym kolejno namalowanym obrazem daje coraz wiekszą radość tworzenia. To wspanialy początek przygody, którą, dzięki Pani Renacie, z pewnością będę kontynuować.

Gosia

***

Ten kurs umocnił mnie w przekonaniu, że brak mi talentu do malowania :), ale jednocześnie uzmysłowił mi, że to nie powód by z tego zrezygnowć, bo podstawowe wiadomości, ćwiczenia oraz praca i chęci mogą wiele zdziałać i są dobrym początkiem by móc realizować marzenia związane z rysunkiem, malarstwem.

Pani Renatko, dziękuję za świetną przygodę, za wspólny czas przemiło spędzony i że zaszczepiła Pani we mnie ciekawość i chęci by dalej się uczyć i próbować stworzyć coś pięknego. Mam nadzieję, że kiedyś znowu będę miała okazję nauczyć się czegoś od Pani.

Kasia K.

***

Pani Renato,

dziękuję bardzo za kurs. Dzięki Pani poznałam podstawy technik rysunku i malarstwa. Pani konstruktywna, przyjazna ocena i wskazówki pozwoliły mi nabrać ufności we własne umiejętności i możliwość tworzenia. Czas spędzony na kursie był bardzo owocny, dobrze i twórczo wykorzystany i mam nadzieję przyniesie mi jeszcze wiele radości i satysfakcji z dalszego rozwijania zdobytych umiejętności. Jeszcze raz dziękuję.

Ania

***

Szanowna Pani Renato Kucharska,

bardzo dziękuję za zdobyte na kursie "Malarstwo i Ty-START" wiedzę i umiejętności. Jako nowicjusz szłam na kurs z wielkimi obawami, a dzięki Pani dydaktycznemu taktowi zajęcia mijały mi owocnie i niepostrzeżenie. Poznałam nieznanych mi mistrzów pędzla i wyniosłam wiele nowych umiejętności, które moją pasję malarską uczyniły jeszcze przyjemniejszą. Nauczyła mnie Pani dostrzegać malarski świat kolorów i z dyskrecją godną Mistrza czuwała nad powstawaniem "arcydzieł" Joanny.

Mam nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się na kolejnym, prowadzonym przez Panią kursie. Tymczasem szczerze będę polecać prowadzone przez Panią zajęcia.

Z wyrazami szacunku

Joanna Gaweł

***

Kurs "Malarstwo i Ty - START" pokazuje sposób malowania różnymi technikami ( węgiel, sepia, akwarela, gwasz) od podstaw. Na tym kursie dowiedziałem się paru przydatnych informacji z zakresu malarstwa i historii sztuki. Nauczyłem się też mierzyć proporcje i mieszać barwy. Kurs jest tak przygotowany, abym mógł później samodzielnie póbować swoich sił w zakresie malarstwa.

Krzysztof

Krótki utwór tekstowy:

O! „Kocham” Kraków, bo to nie grzech.

Krótka obrona magistrów sztuki:

Nie jest prawdą, że dobrzy malarze są dlatego dobrzy, że są pouszkadzani. To paskudne pomówienie. Niestety spotkałam się z tego typu zdaniem na temat twórców. Dlatego oburzona, oświadczam: żeby malować profesjonalnie trzeba mieć silne nerwy i bardzo dobry kontakt z własnymi emocjami. Kto nie ma, nie powinien się brać za ten zawód. Tzw. terapia sztuką to coś zupełnie innego. Zaświadczenie niech będzie potwierdzeniem, że byłam sprawdzić.

Krótka podpowiedź jak się regenerować, kiedy się maluje profesjonalnie:

Od czasu do czasu zaaplikować sobie szybkie chodzenie; od czasu do czasu wypić lampkę dobrego wina (dot. osób nieuzależnionych); od czasu do czasu dobrze się wyspać; od czasu do czasu zająć się rozumieniem tekstu, a nie obrazu; od czasu do czasu zrobić sobie opuszkami palców automasaż głowy.

Krótka aprobata dla malarzy malujących amatorsko:

Malarstwo malarzy amatorów jest mało świadome, ponieważ świadomość tego co się robi na podobraziu uzyskuje się w drodze przynajmniej kilkuletniego kształcenia akademickiego, ale niekoniecznie musi malarzowi zależeć na tej świadomości, więc można z całą pewnością wybrać dla siebie malarstwo amatorskie i może to być jak najbardziej świadomy wybór, a nie jakaś życiowa porażka. Malarze amatorzy mogą z powodzeniem sprzedawać swoje prace, ponieważ ich malarstwo jest łatwiejsze w odbiorze. Pozostają jednak w pewnego rodzaju ciemności twórczej, której nie mają malarze profesjonalni.

Krótki utwór tekstowy:

Nawrócenie to życie i zwycięstwo miłości, a drogą do tego zwycięstwa - miłosierdzie. Prawda, że prawda?

21 grudnia 2014 r.

© malarstwo i Ty Renata Kucharska, 2010-2018.