malarstwo i Ty - sztuka z bliska

®

Witam serdecznie! Informację o moim wykształceniu, a więc uzasadnienie mojego świadczenia „usług edukacyjnych w zakresie kultury i sztuki w tym malarstwa” można znaleźć najszybciej na podstronie kwalifikacje, natomiast dane dotyczące mojej działalności gospodarczej można przeczytać na przykład na podstronie oferta.

Flaga Szwecji Flaga Francji Flaga Polski

Rozmaitości: Rozumiem to tak, a Ty?Rozmaitości: nasze eko

Cenne linki

Uprzejmie informuję, że linki wychodzące z moich stron na strony zewnętrzne są linkami, na które otrzymałam wyraźną zgodę od właścicieli tych stron.

Super miejsce:

Communio Crucis-Kraków to miejsce spotkań osób, którym zależy na pielęgnowaniu kultury. Proponowane wykłady są czasem odnajdywania i pytań i odpowiedzi na aktualnie nurtujące zagadnienia.

Super pomysł:

Farma Życia to miejsce spotkań osób, którym zależy na pielęgnowaniu dobroci w sercach. Osoby dotknięte autyzmem nie mają łatwo. Jak pomagać, aby i te osoby mogły cieszyć się życiem?

Super firma:

Dystrybutor papieru Gamma oferuje bardzo dobry papier włoskiego producenta Fabriano. Jeśli pominę wyjątki, będę mogła powiedzieć: tylko na tym papierze maluję gwasze, a bywa, że i akwarele. Uczestników kursu Malarstwo i Ty - START zachęcam do starania się o dobrą jakość materiałów i narzędzi, ponieważ to na pewno ma wpływ na lepszy efekt artystycznej pracy nawet w czasie jej uczenia się.

Super klimat:

Opactwo Sióstr Benedyktynek w Przemyślu jest takim miejscem, do którego koniecznie trzeba się wybrać, ale nie tylko na kilka godzin, czy nawet na cały jeden dzień. Tu trzeba przyjechać na co najmniej dwa tygodnie, aby zrozumieć dlaczego kilka godzin nie wystarczy.

Krótki utwór tekstowy:

O! „Kocham” Kraków, bo to nie grzech.

Krótka obrona magistrów sztuki:

Nie jest prawdą, że dobrzy malarze są dlatego dobrzy, że są pouszkadzani. To paskudne pomówienie. Niestety spotkałam się z tego typu zdaniem na temat twórców. Dlatego oburzona, oświadczam: żeby malować profesjonalnie trzeba mieć silne nerwy i bardzo dobry kontakt z własnymi emocjami. Kto nie ma, nie powinien się brać za ten zawód. Tzw. terapia sztuką to coś zupełnie innego. Zaświadczenie niech będzie potwierdzeniem, że byłam sprawdzić.

Krótka podpowiedź jak się regenerować, kiedy się maluje profesjonalnie:

Od czasu do czasu zaaplikować sobie szybkie chodzenie; od czasu do czasu wypić lampkę dobrego wina (dot. osób nieuzależnionych); od czasu do czasu dobrze się wyspać; od czasu do czasu zająć się rozumieniem tekstu, a nie obrazu; od czasu do czasu zrobić sobie opuszkami palców automasaż głowy.

Krótka aprobata dla malarzy malujących amatorsko:

Malarstwo malarzy amatorów jest mało świadome, ponieważ świadomość tego co się robi na podobraziu uzyskuje się w drodze przynajmniej kilkuletniego kształcenia akademickiego, ale niekoniecznie musi malarzowi zależeć na tej świadomości, więc można z całą pewnością wybrać dla siebie malarstwo amatorskie i może to być jak najbardziej świadomy wybór, a nie jakaś życiowa porażka. Malarze amatorzy mogą z powodzeniem sprzedawać swoje prace, ponieważ ich malarstwo jest łatwiejsze w odbiorze. Pozostają jednak w pewnego rodzaju ciemności twórczej, której nie mają malarze profesjonalni.

Krótki utwór tekstowy:

Nawrócenie to życie i zwycięstwo miłości, a drogą do tego zwycięstwa - miłosierdzie. Prawda, że prawda?

21 grudnia 2014 r.

© malarstwo i Ty Renata Kucharska, 2010-2018.